«Достық» пән бірлестігінің онкүндігі

Анықтама
21-сәуір күні «Tourism in Kazakhstan: advantages and disadvantages of increasing tourism in Kazakhstan» тақырыбында9 «в» сыныбымен ашық сабақ өттім. Сабақтың мақсаты оқушылар Қазақстан мен басқа елдегі туризмнің пайдалы және зиянды жақтары туралы әңгімелеу және тыңдалым тапсырмаларын орындату болды. Тыңдалым мен айтылым дағдылары бойынша тапсырмаларды өз деңгейлерінде орындап шықты,топтық, жұптық және жеке жұмыстар дескрипторлар құрылды. Оқушылар сабаққа белсенді қатысты.Әсіресе топтық жұмыс кезінде оқушылардың ұйымшылдығы жақсы көрінді, белсенді қатысты. Сабақ соңында сабаққа талдау жүргізіліп , ұсыныстар айтылды. Пән мұғалімі Аубакирова А
Анықтама
16 – сәуір күні «School magazine article» тақырыбында6 «А» сыныбымен ашық сабақ өттім.Мақсатым мектеп туралы мәліметтерді ауызша айтқызу. Сабақтың басында видео көрсетіп, жетелеу сұрақтарын қоя отырып тақырыпты анықтап алдық. Оқушылар «Wordwall» әдісімен суреттер мен журнал аттарын сәйкестендірді. Екінші тапсырма тыңдалым тапсырмасы болды,балалар тыңдап отырып, берілген сұрақтарға жауап берді. Үшінші тапсырма тыңдап отырып ,тиісті сөздерді белгілеп шықты.Келесі тапсырма мектеп журналы туралы видео көріп алып, Post-listening {Айтылым} 3- топ жоба қорғады.Соңғы тапсырма мектепте не ұнайды? Не ұнамайтынын жазып шықты. Сабақ соңында кері байланыс беру арқылы, сабақтан алған әсерлерімен бөлісті.Мен мақсатыма жеттім, оқушыларым мектеп туралы мәліметтерді жоба арқылы қорғап шықты. Пән мұғалімі Кудайкулова А.

Өткізу күні: 17.04.2025 оқу жылы.
Мұғалім:Рыспаева Айжан Маратқызы
Сынып: 5"Б"
Тақырыбы: "Popular sport and games in Kazakhstan".
Сабақбарысы:
Сабақтыңкезеңдері Unit 8 бөлімінбекітуүшінжоспарланғанболатын. Sports. Popular sport and games in Kazakhstan. Сәлемдесуденкейінбүгіннезерттелетінітуралымәселетуындады. МенҚазақстандажәнеАнглиядаспорттүрлерініңатауларынжазуүшін"Mindmap" -жадкартасыәдісінқолдандым. Оларграмматиканы can/can ' t модальдыетістігінеқайталадыжәнебекітті. Сабақтатоптықжұмысқолданылды. Кабинет "Спорт" стиліндебезендірілді, сабақбасталаралдындасабаққонақтарыестеліксуреткетүсті. Әртүрлідоптарыбарфотожиектеменіқолдану. Сыныпкішітоптарғабөлінді, екікішітопфутболжәнебаскетболкомандасынұсынды. Ұпайлардысанауғаарналғанәрбіркішітопта
доптардыңэлементтеріменшыныаяқтәріздіқақпаларыбаркөрнекіліктерболды, ондаголсоғылғандоптардыңсаныжиналды. "Feedback - Керібайланыс" үшспорттүрініңмысалындаұсынылды: Теннис, хоккейжәнебоулинг. Эмодзилердіңкөмегіменсізгенеұнағанын, неұнамағанынжәненетүсініксізекенінкөрсетуқажет. Рефлексия-белсендіқатысқаныүшінәлемчемпионатыныңкубогынтапсыру.
Сабақсоңындаоқушылардыңсабақтағыжұмысыныңқорытындысышығарылды. Оқушыларөткенматериалдыжақсымеңгергендіктерінкөрсетті.
Ағылшынтілімұғалімі: _____________ РыспаеваА. М.
23.04.2025ж «Reading and discussing the texts. Creating the questions for interviewing the classmates» тақырыбында7 «А» сыныбымен ашық сабақ өткіздім. Мақсатым пайдалы әдеттер туралы мәтін оқып, алған мәліметтерді ауызша талқылауға жұмыстар орындату. Сабақтың басында суреттер көрсетіп, бағыттаушы сұрақтарын қоя отырып тақырыпты анықтап алдық. Оқушылар Islcollective.com арқылы видео көріп, сұраұтарға жауап берді.Келесі тапсырма мәтінмен жұмыс болды. Оқылым тапсырмасы сөйлемдерге ақиқат немесе жалған белгісін қою болды,балалар оқып отырып, берілген тапсырмаларды орындады. Тағы бір тапсырма, have, eat, drink етістіктерін тиісті орынға қойып жазу. Келесі оқу мақсатына сай айтылым тапсырмасын орындады . Айтылым тапсырмасын 1 бонус ұтып ал атты карточка арқылы орындады. Ол карточкаларда берілген сұрақтарға толық ауызша жауап беру сұралды.Әр оқушы өз сұрақтарына жауап беру арқылы өз бонустарын алды. Сабақ соңында «Ақыл картасын» толтыру арқылы кері байланыс берді, сабақтан алған әсерлерімен қолдарындағы кілітпен қалаған есіктерін ашу арқылы бөлісті. Сабақ мақсатына жеттім, оқушылар пайдалы әдеттер туралы мәтіндерді оқи алады, өз ойларымен бөлісіп, пайдалы ж»не зиянды әдеттер туралы ойларын ортаға салып талқылай алады. Пән мұғалімі: С.Касымджанова

Learning how to create a school magazine article» ашық сабаққа анықтама
Жоспар бойынша «Головацкий атындағы орта мектеп » коммуналдық мемлекеттік мекемесінде 2024жылдың 16 сәуірде ағылшын тілінен « School Magazine article. Learning how to create a school magazine article» ашық сабақ 6 «Ә» сыныбымен өтілді. Жауапты мұғалім Исмаилова Айгуль Жагыдаевна сабақты өтті.
Сабақтың тақырыбы: « School Magazine article. Learning how to create a school magazine article»Сабақтың мақсаты:Оқушылар мектеп мақаласын оқып, тапсырмаларды орындайды. Өз мектептері туралы мақала құрып үйрену. Оқылым және жазылым дағдылары алынды.
Сабақ басында тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға мақала туралы видео көрсетілді. SMART мақсат арқылы тақырыпты өздері тауып, мұғалімнің көмегімен мақсат құрылды. Сынып екі топқа бөлінді. Балаларға бағалау парақшалары таратылып берілді. «LAYS» әдісі бойынша әр дұрыс жауап берген оқушыларға чипсы берілетіні ескертілді.
Әр топқа мектеп туралы бірдей мақала берілді. Оқушылар мақаланы оқыды. 1-ші тапсырма сөйлем мен сөзді сәйкестендіру тапсырмасы орындалды. Дескриптерге сәйкес оқушылар бағаланды. 2-ші тапсырма Wordwall платформасы арқылы оқушылар мақала бойынша сұрақтарға жауап берді. Дескриптерге сәйкес оқушылар бағаланды. 3-ші тапсырма «Rain drops» яғни жаңбыр тамшылары
әдісі бойынша оқушылар «True or False» тапсырмасын орындады. Дескриптерге сәйкес оқушылар бағаланды. 4-ші тапсырмада әр топ өздерінің мектептері туралы мақала құру. Екі топта мақаланы құрып, өзара талқылады. Кері байланыста «Basket» әдісі, яғни қоржын әдісін пайдаланып оқушылардан сабақты түсінгендері бойынша кері байланыс алынды.

Анықтама
18. 04.2025 ж 3 «ә» сынып оқушыларымен«Wonderful cities» тақырыбында ашық сабақ өткізілді. Сабақ жақсы деңгейде өтті. Сабақ басында сергіту сәтімен басталды “Clapping game”. Бірінші жаңа сөздерді қайталап, тапсырманы орындады.
Method “Matching” жаңа сөздерден құралған тапсырма. Қаламен суреттерді сәйкестендіру. Екінші тапсырма Questions with Dora “Саяхатшы Дараның” қойған сұрақтарына жауап берді. Үшінші тапсырма “Genially” әдісімен жасалынды. Интерактивті тақтамен жұмыс арқылы сөйлемдерге дұрыс жауап беру.Төртінші тапсырма топтық жұмыс. “Clock” әдісі бойынша топқа бөлініп, мәтінді дұрыс құрастыру.Келесі тапсырма Method “Yurt” әдісімен. Киіз үйді ашып, тапсырманы орындайды. “Алма ағашы” әдісімен кері байланыс алынды.Сабақ соңында әр оқушы бағаланды.Пән мұғалімі:Бектнұр А.
Анықтама
«My Family Holidays» тақырыбындағы ашық сабақ — бастауыш сынып оқушыларына ағылшын тілінде отбасы және демалыс туралы білім беруге бағытталған танымдық, ойын түрінде ұйымдастырылған сабақ.Сабақ басында сергіту сәтімен басталды “Clappinggame”.Сабақ барысында оқушылар көрнекілік арқылы таныс сөздерді таниды, саяхат және отбасылық демалысқа байланысты сөздер мен сөйлемдермен жұмыс істейді, қысқа нұсқауларды орындап, тапсырмаларды топпен және жұппен орындайды.Uncrambleәдісі — оқытуда жиі қолданылатын әдістердің бірі.Мақсаты:Оқушының тілдік қабілеттерін, логикалық ойлауын, грамматикалық білімін және сөздік қорын дамыту. “Genially” әдісімен сұрақтарға жауап берді.Method “Matching” жаңа сөздерден құралған тапсырма.Төртінші тапсырма топтық жұмыс. “School” әдісі бойынша топқа бөлініп, диалог дұрыс құрастыру
Сабақтың негізгі ерекшелігі — оқушылар қызықты ойындар, суретпен сәйкестендіру, әңгімелеу, және шағын диалогтар арқылы тілдік дағдыларын дамытады. Сонымен қатар, «саяхат», «демалыс», «отбасы» тақырыптарында сөздік қорын байытып, өз ойын ағылшын тілінде еркін айтуға талпынады.
Сабақтың мақсаты — оқушылардың ағылшын тіліне деген қызығушылығын арттыра отырып, отбасымен өткізетін демалыс туралы әңгімелеу, тыңдау, түсіну, оқу және сөйлеу дағдыларын дамыту.Пән мұғалімі:Турсун.А.Я